całkowite zachmurzenie
wtorek
fot. UG Poczesna
Zagadka z serii „znajdź wójta”. Ogromne zainteresowanie konkursem plastycznym w GCKIiR w Poczesnej!
18 grudnia 2019 r. | 13:14
0

Takiego zainteresowania konkursem plastycznym, dawno nie widziałem (trudno dostrzec wójta na głównym zdjęciu). W Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej odbyło się podsumowanie XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Tradycyjne Ozdoby Choinkowe" oraz w XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Szopka Bożonarodzeniowa". Sala GCKIiR pękała w szwach.

Gratulacje dla organizatorów.

Poniżej znajdziecie wyniki konkursów.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Protokół z prac jury 
XVIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”
z cyklu „Polskie Boże Narodzenie”
organizowanego przez: Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Gminne Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Konkurs dofinansowany ze środków Powiatu Częstochowskiego.

Celami konkursu były:
- poszerzanie i popularyzowanie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych;
- rozwijanie myślenia otwartego i twórczego;
- propagowanie wśród dzieci i młodzieży naturalnych technik plastycznych, jako środka
wypowiedzi plastycznej;
- spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia.

Na konkurs wpłynęło łącznie 138 prac.

Jury w składzie:
Janusz Koniecki – przewodniczący – instruktor artystyczny GCKIiR
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR
Paulina Peryga – instruktor artystyczny GCKIiR

przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
KATEGORIA I – przedszkolaki do 5 lat:
I miejsce – Wiktoria Pindor, Przedszkole w Hucie Starej B;
I miejsce – Emilia Aksman, Przedszkole we Wrzosowej;
I miejsce - Natan Kisiel, Przedszkole we Wrzosowej;
I miejsce – Dominik Okraska, ZSP w Słowiku;
II miejsce – Ignacy Krawczyk, oddział przedszkolny w Nieradzie;
II miejsce – Mieszko Kisiel, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Lena Chomiaczewska, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Julian Jakubas, Przedszkole we Wrzosowej;
III miejsce – Krystyna Iwaniec, Przedszkole we Wrzosowej;

KATEGORIA II – dzieci z klas 0-III SP:
I miejsce – Tymoteusz Kłos, SP w Nieradzie;
I miejsce – Szymon Markowski, ZSP w Słowiku;
I miejsce – Nadia Kamińska, SP w Kamienicy Polskiej;
II miejsce – Konstancja Hołodniuk, SP nr 16 w Częstochowie;
II miejsce -  Roksana Krok, ZSP w Słowiku;
II miejsce – Agata Ślęzak, SP we Wrzosowej;
III miejsce – Szymon Cierpiał, SP w Poczesnej.

KATEGORIA III –  dzieci z klas IV-VI SP:
I miejsce -  Adam Łyżniak, ZSP w Popowie;
I miejsce – Roksana Witkowicz, SP w Hucie Starej B;
I miejsce – Kalina Kisiel, SP we Wrzosowej;
II miejsce – Lena Lisek, SP w Kamienicy Polskiej;
II miejsce – Weronika Ujma, SP nr 46 w Częstochowie;
II miejsce –Marcel Chmielarz, SP w Nieradzie;
II miejsce - Zuzanna Górniak, SP w Nieradzie
III miejsce – Sandra Juszczyk, ZSP w Słowiku;
III miejsce - Oliwia Mesjasz, SP w Hucie Starej B;
III miejsce – Brajan Mesjasz, SP w Hucie Starej B;
III miejsce – Oliwia Kurzacz, SP w Kamienicy Polskiej.

KATEGORIA IV – dzieci z klas VII-VIII SP:
I miejsce – Roksana Pęczek, SP w Poczesnej;
II miejsce – Milena Łyszczarz, SP w Kamienicy Polskiej.

KATEGORIA V – szkoły ponadpodstawowe:
Nagród nie przyznano.
Osoby dorosłe - wyróżnienia: Zofia Zembik,  Krystyna Sandecka, Maria Czerw, Marianna Kita, Danuta Jańska, Barbara Kukuła, Wiesław Mądrzak, Maria Flis, Stanisława Jańska, Krystyna Kleszcz, Wiesława Figzał – Stowarzyszenie Stacja Rozwoju „Słowikor”

Opr. JK

Poczesna, 16 grudnia 2019 r.

Protokół z prac jury 
XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

Organizowanego przez:
Gminne Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej
Pod patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy

Celami konkursu były:

  • Popularyzacja i poszerzanie wiedzy o polskich zwyczajach i obrzędach bożonarodzeniowych;
  • Rozwijanie myślenia otwartego i twórczego;
  • Spotkanie z bogactwem zwyczajów ludowych związanych z czasem Bożego Narodzenia;
  • Propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych różnych technik plastycznych, jako środka wypowiedzi plastycznej.

Na konkurs wpłynęło łącznie 43 prace.

Jury w składzie:
Janusz Koniecki– przewodniczący – instruktor artystyczny GCKIiR;
Grzegorz Leonarcik – instruktor artystyczny GCKIiR;
Paulina Peryga – instruktor artystyczny GCKIiR.

przyznało następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA I – dzieci z klas 0-III SP:
I miejsce – Aleksander Szettel – ZSP nr 4 - Cz-wa;
I miejsce – Nikola Kraska – MP nr 44 - Cz-wa;
II miejsce – Patrycja Olczyńska i Wiktor Olczyński, SP nr 13 - Cz-wa;
II miejsce – Lila Blukacz i Iga Karwacka, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Krystyna Iwaniec, Przedszkole we Wrzosowej;
II miejsce – Mikołaj Pidzik i Seweryn Pidzik, SP w Hucie Starej B;
III miejsce – Daniel Rachwalik, SP w Kłomnicach;
Wyróżnienie – Milena Klimas, MP nr 27 – Cz-wa.

KATEGORIA II – dzieci z klas IV-VI SP:
I miejsce – Kalina Kisiel, SP we Wrzosowej;
I miejsce – Weronika Ujma, SP nr 46 – Cz-wa;
II miejsce – Sandra Stronk, SP w Kamienicy Polskiej;
II miejsce – Maja Szyja i Maria Pielka, SP w Nieradzie;
III miejsce – Emil Sieczka i Wiktor Gabryszak, SP nr 46 – Cz-wa;
Wyróżnienie – Szymon Hałas, SP w Kamienicy Polskiej.

KATEGORIA III – dzieci z klas VII-VIII:
I miejsce – Emilia Woźniak, SP w Poczesnej;
II miejsce – Katarzyna Karpowicz, SP w Poczesnej;
II miejsce – Martyna Krok, ZSP w Słowiku;
II miejsce – Maja Kopaczewska, SP w Poczesnej;
Wyróżnienie – Patryk Markowski i Dominik Markowski, SP w Kamienicy Polskiej.

KATEGORIA IV – klasy ponadgimnazjalne:
Prace nie wpłynęły.

KATEGORIA V – osoby dorosłe.
Prace nie wpłynęły.

 



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *